Úvod

100% poctivá montáž


 

Našim cieľom je poskytnúť rady a tipy pre lepšiu montáž okien

Zateká vám okno pri daždi? Fúka pod parapetom pri silnom vetre? Na okne sa zráža voda a tvoria sa plesne? Alebo neviete otvoriť okno, pretože sa zvesilo krídlo okna? Vaše problémy sú nám dôverne známe. Rozhodli sme sa preto zrozumiteľne a jednoducho popísať práce, materiály, výrobky, ale aj teplotno-vlhkostné javy pri montáži okien. Na tejto webovej stránke nájdete rady odborníkov, ako sa týmto problémom vyhnúť ešte pred montážou, ale aj tipy, ako ich riešiť, keď ich už zažívate na vlastnej koži.

 

Prečo sa zaoberať montážou okna a dverí?

Pri výbere dodávateľa okien a dverí veľakrát zabúdame na správnu montáž. Táto sa, bohužiaľ, vo veľkej miere podpisuje pod všetky prevádzkové problémy spojené s užívaním nového okna. Už ste si pozorne naštudovali všetky cenové ponuky, vybrali ste si počet komôr, typ a farbu profilu, šírku zasklenia či hrúbku skla? Dozvedeli ste sa aj niečo o montáži? V súčasnosti už nie je problém vyrobiť kvalitné okno a dvere. Jeho úžitkové vlastnosti však získate až kvalitnou montážou.Ani najkvalitnejšie okno nezachráni nekvalitnú montáž, ktorá sa skôr či neskôr prejaví. Okno ani dvere si predsa nekupujete na jednu sezónu, ale na 30 a možno aj viac rokov.

 

Pri tvorbe tejto stránky a pri našej práci čerpáme najmä z týchto zdrojov:

  • platné normy ako STN 733134 (Stavebné práce. Styk okenných konštrukcií a obvodového plášťa budovy. Požiadavky a skúšanie.), STN 73 3133 o vlastnostiach tesniacich systémov pripojovacích škár, STN 73 0540-2 o tepelno-technických vlastnostiach stavebných konštrukcií
  • smernice ift Rosenheim
  • zdroje spoločnosti ALLMEDIA spol. s r.o. - www.montaz-okna.sk
  • interné materiály spoločností ISO-CHEMIE GmbH a BOSIG Holding GmbH & Co. KG
  • dlhoročné skúsenosti z praxe 

Produkty

Hliníkové okná a fasády

Príslušenstvo k oknám

Hliníkové vchodové dvere

Interiérové a viacúčeľové dvere

Prístupové a kamerové systémy

Automatické dvere

Garážové brány

Priemyselné brány

Nakladacia technika

Pohony

Vysokotlakové čistenie vodou

Otryskávanie - pieskovanie

Vysokotlakové lakovanie

Elektrostatické lakovanie

Revízie zdvíhacích zariadení

CNC opracovanie profilov

Robotický manipulátor na sklá

Závesná prísavka na sklá

Pracovné možnosti

Extranet