Hliníkové fasády MB-SR50N HI

hliníkové presklené fasády MB-SR50N HI


MB-SR50N HI fasáda s vysokou tepelnou izoláciou

Hliníkové presklené fasády tochto prevedenia sú navrhnuté a určené na vonkajšie opláštenia budov i na vnútornú výstavbu, veľké presklené plochy a taktiež priestorové zástavby (rotundy, zimné záhrady, vetrolamy, verandy, striešky, bazény, letiská atď.).
Tvar stĺpikov a priečok dovoľuje tvoriť estetické presklené fasády s viditeľnými úzkymi líniami s efektom dokonalého lícovania stĺpikov a priečok na interierovej strane tejto hliníkovej fasády. Hliníkové fasády zo systému MB-SR50N HI majú tie isté základné funkcie a konštrukčné možnosti ako fasádny systém MB-SR50N, viac-menej zvláštnu pozornosť si zaslúži oblasť tepelnej izolácie, ktorá využíva špeciálne dvoj - komponentné izolátory. Základom týchto izolátorov je izolant z materiálu HPVC (alebo skupina izolátorov so zodpovedajúcou šírkou), takisto ako v štandardnom systéme MB-SR50, čo umožňuje presné vedenie šróbov pri montáži na mieste. Na obidvoch stranách sú dolepené ďalšie prvky z pružného materiálu, ktoré zvyšujú tepelnú izoláciu a znižujú pohyb vzduchu v priestoru oddeľujúci výplň fasády (sklo, izolačné vložky, panely, atď). Kompozitný izolátor tejto hliníkovo presklenej fasády tak zachováva výhody a presnosť inštalácie tradičných presklených fasád a súčasne zabezpečuje vysoké hodnoty tepelnej izolácie - súčiniteľ prestupu tepla v závislosti na použitých profiloch a príslušenstva v rozsahu: 0,94–1,94 W/m2K.
Rovnako ako v základnej verzii fasády umožňuje pre rôzne typy výplní (vrátane veľkoformátového skla a trojskla, otváracie prvky, doporučené je používanie série hliníkových okien a dverí s vyššou tepelnou izoláciou MB-70HI.
Hliníkové fasády zo systému aluprof MB-SR50N HI boli dôkladne odskúšané v inštitúte IFT Rosenheim a dosiahli veľmi vysoké technické parametre:

 

Priepustnosť vzduchu: trieda AE 1200, EN 12152
Vodotesnosť: trieda RE1500, EN 12154
Odolnosť zaťaženia vetrom: 2,4 kN/m2, EN 13116:2002
Odolnosť proti nárazu: trieda I5/E5, EN 14 019

 

Hliníkové presklené fasády v predsadenom prevedení a ukotvené na správne navrhnutú oceľovú konštrukciu s veľkoplošnými izolačnými sklami (izolačné dvojsklo alebo trojsklo) vytvárajú estetickú súčasť budovy s priepustnosťou veľkého množstva svetla do interiéru. Neoddeliteľnou súčasťou fasády v modernej architektúre sú vstupné automatické posuvné bezbarierové dvere vybavené všetkými bezpečnostnými prvkami podľa najvyšších kritérii EU. Bezbarierové automatické dvere vo fasáde predstavujú nielen komfort vstupu do budovy aj pre zdravotne postihnuté osoby, ale aj energetickú  úsporu pre majiteľov budov cez letné obdobia ako aj v zime. Ponúkané hliníkové fasády je možné rôzne kombinovať s hliníkovými oknami a dverami takmer so všetkých typových radov, ktoré naša spoločnosť vyrába a ponúka. Hliníkové fasády tochto typu vieme použiť na rôzne stavby a budovy ako sú nemocnice, polyfukčné domy, nákupné strediská, letiská, rodinné domy, strechy,  atď.

Hliníkové fasády vyrábame a opracovávame na cnc obrábacom centre od nemeckej spoločnosti elumatec a preto môžeme pokojne tvrdiť, že všetky hliníkové profily so spojmi a frézovanými otvormi vychádzajú z tochto automatizovaného zariadenia s maximálnou presnosťou čo sa premieta do vysokej kvality samotného výrobku.

 

Produkty

Hliníkové okná a fasády

Príslušenstvo k oknám

Hliníkové vchodové dvere

Interiérové a viacúčeľové dvere

Prístupové a kamerové systémy

Automatické dvere

Garážové brány

Priemyselné brány

Nakladacia technika

Pohony

Vysokotlakové čistenie vodou

Otryskávanie - pieskovanie

Vysokotlakové lakovanie

Elektrostatické lakovanie

Revízie zdvíhacích zariadení

CNC opracovanie profilov

Robotický manipulátor na sklá

Závesná prísavka na sklá

Nákladná doprava do 7 ton

Pracovné možnosti

Extranet