Hliníkové vchodové dvere

Hliníkové vchodové dvere


Vchodove dvere - www.arcusinternational.sk

KVALITA BEZ KOMPROMISOV!

Firma ARCUS vyrába hliníkové vchodové dvere v rôznych dizajnových prevedeniach a s výbavou podľa želania zákazníka v tých najrôznejších modeloch. Všetky nami vyrobené vchodové dvere sú ´´umeleckým´´ výtvorom, nakoľko predstava každého zákazníka je individuálna, dokonca veľmi rozmanitá.

Vchodové dvere vieme na požiadanie zákazníka vyrobiť v akejkoľvek farbe podľa RAL stupnice, dokonca aj vo farbách štrukturovanom prevedení. Všetky naše dvere majú štandardne 4ks pántov, ktoré sú povrchovo ľadené v tej istej farbe ako samotné vchodové dvere, sú vybavené s hliníkovým prahom výšky 20mm s tepelne prerušeným mostíkom vo farbe prírodný elox. Hliníkové vchodové dvere Vám podľa želania vieme vyrobiť s jednobodovým, trojbodovým alebo sedem bodovým jazyčkovým prípadne valčekovým zámkom, rôznymi typmi kľučiek alebo madiel, samozatváračom atď. V poslednej dobe sa veľmi rozšírili vchodové hliníkové dvere s prekrytým krídlom z exteriéru, alebo aj z interiéru, kde v zavretom stave dverí vidíte iba zárubeň dverí a výplň krídla. Samozrejme vchodové dvere vyrábame nielen pre rodinné domy, ale aj pre iné komerčné účely ako sú polyfunkčné domy, panelové domy, nákupné strediská, obchody, firmy, letiská atď. Kedže všetky vchodové dvere vyrábame na zákazku pre každého zákazníka šité na mieru, vieme ich vyrobiť aj v kombinácii so svetlíkmi rôznych veľkostí a tvarov. Svetlíky vieme zasklieť dokonca izolačným trosklom aj v nepriehľadnej verzii (mliečne, rôzne vzory, atď.) a pre vyššiu bezpečnosť aj s bezpečnostným sklom.

Vchodové dvere vyrobené v našej spoločnosti môžeme definovať vlastnosťami ako sú bezpečnosť, dizajn, jednoduchá obsluha, spoľahlivosť, komfort, vysoká tepelnoizolačná a zvuková izolácia.

 

Mechanické dverové uzávery s bezpečnostnou funkciou
Masívne hákové uzávery M2/M4

Záleží len na Vás, či si zvolíte 2 alebo 4 masívne háky z kovanej mosadze. Háky v uzavretej polohe nielenže zapadnú hlboko do protiplechov, ale zaručujú aj tesnosť krídla v ráme. Týmto firma ARCUS prispieva k výraznému zvýšeniu bezpečnosti proti vypáčeniu.

Zárubeň dverí pevne spojený s dverovou garnitúrou protiplechov tu slúži k rozdeleniu zaťaženia bez nadmerného namáhania jednotlivých protiplechov. Významnou výhodou je okrem stability a formy tiež veľmi jednoduchá a užívateľsky príjemná montáž.

 

Spoľahlivé v oblasti bezpečnosti a funkčnosti: masívne hákové uzávery

Ozubené prevody z vysoko zaťažiteľného spekaného kovu tvoriace uzamykací machanizmus zaručujú dlohodobú funkčnú bezpečnosť . Uzamykací mechanizmus je v uzatvorenom stave zablokovaný, masívne kliny sú bezpečne zaistené tak, aby nemohli byť ani jednotlivo, ani spoločne zatlačené násilím naspäť do prevodovej lišty. Uzamykací mechanizmus našich vchodových hliníkových dverí je možné zvonku odomknúť iba na to určeným kľúčom, snímačom odtlačkov prstov atď. a zvnútra potom voliteľne kľúčom alebo otočením dverovej kľučky. Západka a zámkový hák z poniklovanej oceli dávajú bezpečnostným dverovým uzáverom vchodových dverí ARCUS požadovanú stabilitu a odolnosť tiež v strede dverí.

Každodenné príjemné ovládanie zamykacieho mechanizmu zabezpečuje kónický tvar masívneho háku, ktorý tiež plní funkciu prítlaku dverového krídla k dverovým protiplechom alebo garnitúre protiplechov (podľa zvoleného variantu). Tolerancie dverových systémov môžete veľmi jemne nastavovať a prispôsobovať. Vďaka dômyselnej konštrukcii mechaniky bezpečnostných dverových uzáverov ARCUS je zaistené, aby v uzatvorenej polohe nepôsobili na uzatvárací ozubený prevod žiadne sily a aby bolo možné kedykoľvek vložiť bez problémov kľúč do zámkovej vložky.

 

STV R4 so štyrmi excentrami

Tento prevodový profil tvoria štyri valčekové excentre , ktoré zaručujú zodpovedajúci prítlak dverového krídla k rámu po celej výške dverí.Používa sa predovšetkým vo dverách , ktoré nemusia plniť zvýšené nároky na zabezpečenie objektu. Pre vchodové dvere s požadovaným vyšším stupňom zabezpečenia doporučujeme prevodové lišty STV M2 alebo STV M4.

 

Uzatvárací mechanizmus

Excentrické valečky sa pohybujú v závislosti na type prevodového profilu prostredníctvom zámkovej vložky alebo kľuky. Vďaka možnosti prestavenia západky je možné prevodový profil použiť do pravých i ľavých dverí. V uzatvorenej polohe je uzatvárací mechanizmus dverí blokovaný, zvonku sa nie je možné dostať k uzatváracím prvkom. Na zámkovú vložku nepôsobia žiadne sily.

Prevodový profil a stredový protiplech z vysoko odolnej oceli zaručujú vysokú stabilitu a dlhodobú funkčnosť našich vchodových dverí. Povrch prevodového profilu je pozinkovaný a chromátovaný podľa normy EN DIN 50941. Zámková kazeta je prispôsobená k namontovaniu všeobecne používaných dverových krytiek a rozetiek a tiež k použitiu zámkových vložiek podľa normy EN DIN 18254. 

 

STV-AV2

Nový typ automatického dverového prevodu AV2 má rovnaké vonkajšie rozmery a používa rovnaké frézované vybranie ako prevod STV-M2. Nevyžaduje žiadne špeciálne dverové protiplechy.

Už pri samotnom zatvorení dverí zapadnú dva masívne kliny hlboko do zatváracej lišty a dvere se automaticky zaistia. Pri pokuse o vylomenie vchodových dverí sa takto sťaží vypáčenie dverového krídla z rámu.

Pri správnom používání bráni poistka náhodnému uvolneniu klinov a tým aj krídla vchodových dverí. Automaticky zaistené dvere sa pritom otvárajú štandardne:

• zvnútra pomocou kľučky, alebo kľúča
• zvonku kľúčom, snímačom odlačku prstov, diaľkovým ovládaním, atď.

Daľšiu ochranu ponúka manuálne ovládaná západka, ktorá sa po otočení kľúčom (o 360°) úplne vysunie v hlavnej skrinke zámku. 

 

Zámkové vložky ARCUS

Váš prvý krok smerom k bezpečnosti: chrániť osoby, zaisťovať majetok a ovládať práva prístupu.
Spôsob konštrukcie dverí na jednej strane a bezpečnosť zámku (vrátane jeho srdca - cylindrickej zámkovej vložky) na druhej strane, boli a sú zárukou bezpečnejšieho prostredia. V praxi môže stačiť jednoduchá bezpečnostná zámková vložka, je však možné požadovať tiež komplexný uzamykací systém so sto, či dokonca tisíc vložkami. Tiež kompletná elektronická kontrola prístupu (s časovou evidenciou alebo bez) a zaistenie núdzových východov nie sú pre špecialistov našej firmy problémom.

 

Vysoká precíznosť v mechanike a elektronike

Cylindrické vložky ARCUS patria medzi techniku s jemnou mechanikou, ktorá sa vyznačuje vysokou precíznosťou a zabezpečenou funkčnosťou na veľa rokov. Rôzne uzamykacie systémy se vyznačujú rozdielnymi bezpečnostnými požiadavkami. Elektronický a mechanický variant vložky HighSecurity má možnosti rozšířené o faktory elektroniky a EIB (European Installation Bus) a tým ponúka pohodlie a bezpečnosť na najvyššej úrovni.

Portfólio výrobkov ARCUS je zavŕšené výrobkom BlueChip. Vďaka BlueChipu disponuje ARCUS neomedzeným a dynamickým systémom zamkýnania, ktorý zvláda dokonca aj komplexné štruktúry. BlueChip sa inštaluje tak jednoducho , ako bežná profilová vložka DIN. Pokiaľ dôjde ku zmene plánu zamykania alebo ku strate kľúča, nie je potrebné strácať čas vymontovaním a výmenou. Oprávnenie k zamykaniu tejto bezdrôtovej elektronickej vložky je možné totiž jednoducho preprogramovať. BlueChip takto ponúka optimálnu flexibilitu pre všetky eventuality.  

Produkty

Hliníkové okná a fasády

Príslušenstvo k oknám

Hliníkové vchodové dvere

Interiérové a viacúčeľové dvere

Prístupové a kamerové systémy

Automatické dvere

Garážové brány

Priemyselné brány

Nakladacia technika

Pohony

Vysokotlakové čistenie vodou

Otryskávanie - pieskovanie

Vysokotlakové lakovanie

Elektrostatické lakovanie

Revízie zdvíhacích zariadení

CNC opracovanie profilov

Robotický manipulátor na sklá

Závesná prísavka na sklá

Pracovné možnosti

Extranet